ایده برای تولید محتوا در یوتیوب

پابلیکا / بازاریابی محتوا / ایده برای تولید محتوا در یوتیوب
تاریخ آخرین به روز رسانی: ۲۹ آبان ۱۴۰۱
زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
ایده تولید محتوا در یوتیوب برای مبتدیان

یوتیوب با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر یا یک‌سوم افرادی که عضو اینترنت هستند؛ دومین شبکه بزرگ و محبوب اجتماعی است. از طریق این شبکه محبوب می‌توان درآمدزایی کرد؛ بنابراین افراد زیادی به دنبال ایده برای تولید محتوا در یوتیوب هستند. برای تولید ویدئو یا محتوا در یوتیوب ایده‌های مختلفی وجود دارد که شما باید بر اساس مهارت‌ها و شرایط خود از برخی از این ایده‌ها کمک بگیرید. توصیه می‌شود که هنگام اجرای این ایده‌ها از خودتان نیز خلاقیت به خرج دهید تا محتوای یونیکی تولید کنید.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با ۲۰ ایده تولید محتوا در یوتیوب آشنا شوید. امیدواریم کمک شایانی در راستای تولید محتوا به شما کرده باشیم.

ایده تولید محتوا در یوتیوب برای مبتدیان

ایده تولید محتوا در یوتیوب برای مبتدیان

 

اگر به‌تازگی چنل یوتیوب خود را ایجاد کرده‌اید و قصد دارید که اولین ویدئوهای خود را آپلود کنید؛ باید به تولید محتواهای ساده‌تر بپردازید. از ایده‌های آسان و راحت کمک بگیرید تا با مرور زمان بتوانید محتواهای تخصصی‌تر در یوتیوب آپلود کنید.

چند ایده تولید محتوا در یوتیوب برای مبتدیان به شرح زیر است:

خودتان را معرفی کنید

اولین ویدئو چنل شما بهتر است؛ یک ویدئو معرفی باشد. جلوی دوربین بنشینید و درباره خودتان حرف بزنید. حتما ذکر کنید که قصد دارید در چه حوزه‌ای به تولید محتوا بپردازید و هرچند وقت یکبار ویدئوها را پست خواهید کرد.

همچنین می‌توانید علاوه بر خودتان، خانواده یا دوستانتان را معرفی کنید. بینندگان یوتیوب دوست دارند با تمام افراد زندگی شما آشنا شوند. در واقع بازدیدکنندگان درباره بیشتر مسائل زندگی یک یوتیوبر کنجکاو هستند.

 ولاگ (Vlog) بگیرید

بهتر است که اولین ویدئو های شما ولاگ باشد. تولید محتوا به‌صورت ولاگ کار بسیار ساده‌ای محسوب می‌شود و برای مبتدیان بهترین گزینه است. می‌توانید از فعالیت‌ها خاصی که انجام می‌دهید؛ مانند کوهنوردی ولاگ بگیرید و در یوتیوب با عنوان ولاگ کوهنوردی منتشر کنید.

از یک روز خود فیلم بگیرید

یوتیوبرها و بازدیدکنندگان، عاشق ویدئوهای «یک روز با من» (A Day in the Life) هستند. در واقع این نوع ویدئوها یکی از محبوب‌ترین محتواهای یوتیوب محسوب می‌شوند. از زمانی که از خواب بیدار می‌شوید تا آخر شب از فعالیت‌های خود فیلم بگرید تا یک ویدئو پرطرف‌دار کنید.

از پشت‌صحنه خود فیلم بگیرید

به بینندگان خود نشان دهید که در پشت‌صحنه ویدئوهای کانال YouTube شما چه می‌گذرد. این نوع ویدئوها نیز در یوتیوب بازدیدکنندگان زیادی دارند.

حقایقی درباره خودتان بگویید

جلوی دوربین درباره خودتان و زندگی‌تان چند حقیقت جالب و جذاب بگویید. با انجام این کار به‌راحتی می‌توانید یکی از سرگرم‌کننده‌ترین ویدئو های یوتیوب را تولید کنید.

ایده برای تولید محتوا در یوتیوب به‌صورت آموزشی

همان‌طور که می‌دانید محتواهای آموزشی یوتیوب بسیار پربازدید و مفید هستند. بر اساس وب‌سایت visme، محتواهای آموزشی در رتبه اول محبوب‌ترین ویدئوهای یوتیوب در سال ۲۰۲۲ قرار دارند. همچنین ویدئوهای «از من هر چه می‌خواهی بپرس» یا “Ask Me Anything”  و به‌اختصار AMA، جایگاه دوم را کسب کرده‌اند. به همین ترتیب افراد زیادی اغلب به دنبال ایده تولید محتوای آموزشی در یوتیوب هستند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با چند ایده برای تولید محتوا در یوتیوب که بسیار محبوب هستند؛ آشنا شوید.

ویدئوهای DIY

ویدئوهای “DIY” یا “Do it Yourself”، یک نوع از ویدئوهای آموزشی یوتیوب هستند که بازدیدکنندگان زیادی را به‌سوی خود جذب می‌کنند. ویدئوهای آموزشی ساده برای ساخت وسایل کوچک در یوتیوب با عنوان DIY شناخته می‌شوند. به بیان دیگر یوتویبرها بیشتر در این نوع محتواها به ساخت یک کاردستی و آموزش‌دادن آن می‌پردازند.

ویدئوهای How

ویدئوهای How یا «چگونه»، یکی دیگر از محبوب‌ترین ویدئوهای یوتیوب هستند. در این نوع محتواها چگونگی انجام یک کار یا ساخت محصولی آموزش داده انجام می‌شود.

آموزش آشپزی یا دستور پخت

اگر در آشپزی کردن مهارت دارید؛ می‌توانید ویدئوهای آموزش آشپزی درست کنید. البته سعی کنید که محتوای شما، جذاب و غیرتکراری باشد.

ویدئوهای آموزشی درسی

بر اساس تحلیل وب‌سایت visme، ویدئوهای آموزشی درسی در رتبه ششم پرطرف‌دارترین ویدئوهای یوتیوب در سال ۲۰۲۲ میلادی قرار دارند. اگر می‌توانید به تدریس یک یا چند درس بپردازید؛ حتماً از این ایده استفاده کنید.

ویدئو آموزشی ورزشی

امروزه افراد زیادی به‌جای باشگاه رفتن با کمک ویدئوهای ورزشی یوتیوب، ورزش می‌کنند. انواع ورزش‌ها و رقص‌های مختلف در این شبکه آموزش داده می‌شود. فراموش نکنید که ایده برای تولید محتوا در یوتیوب زیاد است؛ بنابراین باتوجه‌به مهارت‌های خوب از یک ایده مناسب استفاده کنید.

ویدئو بررسی محصولات، فیلم‌ها یا کتاب‌ها

ویدئوهای بررسی یا نقد محصولات، فیلم‌ها یا کتاب‌ها نیز جزو محتواهای آموزشی یوتیوب محسوب می‌شوند. این ویدئوها، یک محتوای آموزشی بسیار سرگرم‌کننده و جذاب هستند. کتابی بخوانید یا فیلمی ببینید؛ سپس آن را در یک ویدئوی یوتیوب مورد نقد و بررسی قرار دهید.

ایده‌های سرگرم‌کننده برای ویدئو یوتیوب

 ایده‌های سرگرم‌کننده برای ویدئو یوتیوب

 

اگر دوست دارید که ویدئوهای فان یا سرگرم‌کننده در چنل خود منتشر کنید؛ ادامه مقاله را از دست ندهید. همچنین به یاد داشته باشید که هم‌زمان از چند ایده برای تولید محتوا در یوتیوب استفاده کنید تا چنل یا کانال شما پربازدیدتر شود.

تولید موزیک ویدئو

اگر نوازنده یا خواننده هستید؛ می‌توانید به‌راحتی به تولید محتوا در یوتیوب بپردازید. تمام مردم در سراسر جهان عاشق موزیک ویدئو هستند. روزانه یوتیوب از طریق موزیک ویدئوهای خود، میلیاردها بازدید ویدئو دریافت می‌کند.

تولید ویدئوهای شوخی یا پرنک Prank))

کاربران یوتیوب عاشق ویدئوهای شوخی یا پرنک هستند. این نوع ویدئوها همیشه پربازدید هستند. سعی کنید شوخی‌های جذاب و غیرتکراری انجام دهید.

ویدئوهای چالشی

همان‌طور که حتماً می‌دانید ویدئوهای چالشی همیشه در لیست پربازدیدترین‌های یوتیوب قرار دارند. با طراحی چالش‌های متفاوت می‌توانید کاربران زیادی را به‌سوی خود جذب کنید.

ویدئو های شعبده‌بازی

اگر می‌توانید شعبده‌بازی کنید هرچه زودتر ویدئوهای خود را ضبط و منتشر کنید. شعبده‌بازی به‌قدری جذاب و متفاوت است که برای هر کاربری جذاب و سرگرم‌کننده خواهد بود.

ویدئو Mashup

در ویدئوهای mashup چندین کلیپ با یکدیگر ترکیب می‌شوند. این ویدئوها می‌توانند خنده‌دار یا مش آپی از چند آهنگ و فیلم باشند. این نوع محتوا در یوتیوب محبوبیت فراوانی دارد.

​​ویدئو جعبه‌گشایی یا آنباکسینگ (Unboxing)

چند سالی است که ویدئوهای جعبه‌گشایی یا آنباکسینگ بسیار پرطرف‌دار و مشهور هستند. نه‌تنها کاربران یوتیوب بلکه تمام کاربران فضای مجازی از این ویدئو ها لذت می‌برند. سعی کنید وسایل جدید و هیجان‌انگیزی را آنباکس کنید تا محتوای شما یونیک یا خاص شود.

ویدئو خرید در فروشگاه (Shopping haul)

در بین نوجوانان ویدئوهای Shopping haul محبوبیت و جایگاهی خاصی دارند. نوجوانان عاشق این هستند که فردی به فروشگاه برود و وسایل مختلف و زیادی را بخرد. اگر بودجه کافی دارید به یک مال یا فروشگاه بزرگ بروید و وسایل زیبایی و متنوعی تهیه کنید و فیلم بگیرید.

در کیف یا تلفن من چه چیزهایی وجود دارد؟ (What’s in my bag or on my phone? )

شاید باور این موضوع برایتان سخت باشد؛ اما یوتویبرهای زیادی با نشان‌دادن محتویات کیف یا موبایل خود، ویو یا بازدید دریافت می‌کنند. جلوی دوربین بنشینید و محتویات گوشی و کیف خود را نشان دهید.

ویدئو های Top “X” List

ویدئو های Top “X” List، ویدئوهایی هستند که در آن یوتیوبر در موضوعات مختلف، گزینه‌های موردعلاقه و محبوب خود را لیست می‌کند. برای مثال فیلم‌های موردعلاقه خود را رتبه‌بندی کرده و آن‌ها را مانند فهرستی در میاورد. سپس جلوی دوربین می‌نشیند و درباره این سلایق و رتبه‌بندی‌های خود حرف می‌زنند. ویدئو های Top “X” List در بین کاربران خارجی بسیار محبوب هستند.

درباره موارد زیر می‌توانید Top “X” List تهیه کنید:

 • کتاب‌های موردعلاقه
 • فیلم‌های موردعلاقه
 • ویدئوهای موردعلاقه یوتیوب
 • آهنگ‌های موردعلاقه
 • آلبوم‌های موردعلاقه
 • بازی‌های موردعلاقه
 • مکان‌های موردعلاقه‌ای که سفرکرده‌اید
 • ورزشکاران/تیم‌های موردعلاقه
 • برنامه‌های موردعلاقه

فهرستی از ۱۰ نوع از ویدئوهای محبوب یوتیوب در سال ۲۰۲۲

ویدئوهای محبوب یوتیوب در سال ۲۰۲۲

در لیست زیر می‌توانید فهرستی از محبوب‌ترین ویدئو های یوتیوب را مشاهده کنید. از این نوع ویدئو ها ایده بگیرید و با اضافه‌کردن کمی چاشنی خلاقیت و تنوع به آنها، به تولید محتوا بپردازید. این فهرست طبق گزارش وب‌سایت visme تهیه شده و به ترتیب است.

 • ویدئو های آموزشی
 • ویدئوهای از من هر چه می‌خواهی بپرس (Ask Me Anything)
 • ویدئوهای وایت بردی (Whiteboard Videos)
 • ویدئوهای Top “X” List
 • نقد و بررسی محصولات
 • ویدئوهای آموزشی درسی
 • ویدئوهای چالشی
 • ویدئو های آنباکسینگ (Unboxing)
 • ویدئو های مربوط به پشت‌صحنه
 • ویدئو های مربوط به توضیح یا معرفی

خلاق باشید و محتوا بسازید!

امیدواریم از این مقاله چند ایده برای تولید محتوا در یوتیوب انتخاب کرده باشید. همان‌طور که پیش‌تر ذکر کردیم؛ حتما بر اساس مهارت و سلایق خودتان به این ایده‌ها چاشنی خلاقیت اضافه کنید. درمجموع پیداکردن ایده برای تولید محتوا در یوتیوب کار سختی نیست؛ اما باید این ایده‌ها بر اساس توانمندی‌های خودتان خاص یا یونیک شوند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

نظرات کاربران

هنوز نظری نداریم!

اولین دیدگاه رو میتونی راجع به این مطلب ثبت کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =