روابط عمومی؛ بهترین مسیر ساخت نام تجاری

با مخاطبینت همراه شو

همین حالا مسیرت‌رو بساز
روابط عمومی
ارتباط مستقیم با مخاطبین

روابط عمومی چیست؟

تعریف روابط عمومی یا pr ، روبه رو شدن و ارتباط مستقیم یک کسب و کار با مخاطبینش است. مشاوره روابط عمومی و انجام درست فعالیت‌های آن باعث ساخت درست هویت برند ، مدیریت بحران‌ها، بازاریابی تاثیرگذار و در یک کلام افزایش روابط خواهد شد. فعالیت‌های روابط عمومی ملموس و مستقیم نیست و همین‌جا نقطه‌ی تمایز آن با تبلیغات مشخص می‌شود. روابط عمومی و تبلیغات مکمل یکدیگر هستند و انجام هر دوی آن‌ها می‌تواند به موفقیت کسب‌وکار کمک کند.

کمپین روابط عمومی چیست؟

یک نام تجاری را به کمک اطلاع رسانی publicity یا روابط عمومی Public Relation می‌توان ارائه و تثبیت کرد. روابط عمومی PR به شما این امکان را می‌دهد که پیام تبلیغاتی خود را به شکلی غیر مستقیم و با کمک گروه سوم(رسانه‌های جمعی) به گوش مخاطب برسانید. به مجموع فعالیت‌هایی که منجر به رسیدن این اهداف در زمان خاص می‌شود کمپین‌های روابط عمومی گفته می‌شود.

وظایف روابط عمومی چیست؟

خدمات مشاوره روابط عمومی پابلیکا

کسب‌وکار شما برای داشتن بهترین راهکار باید هدف خود را از گرفتن خدمات روابط عمومی تعیین کند. آگاهی دقیق افق پیش‌روی کسب‌وکارها، مشاوره، هدف‌گذاری و در نهایت ارائه مناسب‌ترین استراتژی روابط عمومی مهم‌ترین وظیفه پابلیکا در برابر شماست. اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود؛ ما تا آخر این مسیر همراه شما خواهیم بود، راهکارهای خود را اجرایی می‌کنیم و بهترین نتیجه ممکن را پیش روی کسب‌وکار شما خواهیم گذاشت.

با توجه به راهکار ارائه شده در مورد کسب‌وکار یا بحران‌ پیش‌آمده برای شما، پابلیکا به انجام فعالیت‌های زیر در حوزه روابط عمومی می‌پردازد:

تولید و توزیع محتوای چند رسانه‌ایی:

تیم پابلیکا هر محتوای مورد نیاز روابط عمومی شما را تولید می‌کند. بسته به هدف شما از انجام فعالیت‌های روابط عمومی شما نیاز به انواع تولید محتوا دارید. این محتوا می تواند در قالب های مختلف باشد:

 • محتوای متنی
 • محتوای تصویری( عکس، وتولید محتوای ویدیویی، موشن گرافی، طراحی گرافیکی)
 • محتوای صوتی(پادکست)

همچنین محتوای شما در رسانه‌‌ی مخصوص به خود توسط تیم پابلیکا توزیع و رصد خواهد شد. این محتوا به توسط ما در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های خبری، فضای آفلاین و هرجایی که بتوان با مخاطب کسب‌وکار شما ارتباط گرفت منتشر می‌شود.

محتوای چند رسانه‌ایی
تولید و توزیع محتوا
بیانه‌های مطبوعاتی

تولید و انتشار بیانه‌های مطبوعاتی:

ممکن است نیاز ‌کسب‌وکار شما رساندن اخبار و بیانه‌های خود به صورت رسمی به گوش مخاطب باشد. خبرنویسی در روابط عمومی دارای اصول خاص خود است. پابلیکا بیانیه‌ و اخبار شما را طبق اصول خبر نویسی در روابط عمومی تولید و توسط معتبرترین رسانه‌ها به گوش مخاطبینتان می‌رساند.

تولید و انتشار خبر نویسی

مدیریت و برگزاری نشست خبری و افزایش دید در رسانه‌ها:

گاهی انتشار بیانیه و اخبار در مطبوعات به تنهایی کافی نخواهد بود و شما نیاز دارید که خبرنگاران و فعالان یک حوزه‌ی خاص از نگاه خود راوی اخبار شما باشند. اینجا هم پابلیکا در کنار شماست و نشست‌های تخصصی، مطبوعاتی و همایش‌های شما را طراحی، اجرا و مدیریت می‌کند.

مدیریت و برگزاری نشست خبری
افزایش دید در رسانه‌ها
کمپین مسئولیت اجتماعی

برنامه ریزی و اجرای کمپین مسئولیت اجتماعی :

هر کسب‌وکار متناسب با فعالیت خود می‌تواند در کنار جامعه بایستد و همدلی خود را نسبت به جامعه اعلام کند. ما هم راستا با فرهنگ هر سازمان اقدام به طراحی کمپین‌های مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها می‌کنیم. با توجه به اهداف و افق پیش روی شما، کمپین‌ مسئولیت اجتماعی هر سازمان طراحی می‌شود و بعد از اجرا رسانه‌ایی کردن کمپین نیز به عهده‌ی پابلیکا می‌باشد.

برنامه ریزی کمپین

رصد و تحلیل فضای مجازی:

مانیتورینگ همان پایش و تحلیل فضای مجازی مخصوصا در مواقع بحران یک سازمان از مهم‌ترین موارد می‌باشد. ما باید بشنویم مردم در مورد سازمان ما و اتفاقات اخیر چه می‌گویند و این از مهم ترین نکات برای حل بهتر مسئله و گذر از بحران هاست.

رصد و تحلیل فضای مجازی
تحلیل فضای مجازی
موج سازی رسانه‌ایی

موج سازی رسانه‌ایی:

همه صدای شما را می‌شوند. گاهی باید سر زبان‌ها بیافتیم و این نیازمند صحبت کردن مخاطبین در مورد ماست. تحلیل ترندهای رسانه‌ای راه اندازی کمپین های وایرال راجع به یک موضوع یا سازمان خاص در رسانه‌های مختلف خبری از دیگر خدمات پابلیکاست که در جهت معرفی شما و فعالیت‌هایتان به مخاطبین ارائه می‌شود.

تحلیل ترندهای رسانه‌ای

روابط عمومی؛ بحران، حوادث، مخاطرات

با توجه به توانایی‌های روابط عمومی پابلیکا، در مواقع بحران‌ و مشکلات در کنار سازمان‌ها خواهیم بود و با به کارگیری تمامی خدمات خود به عبور شما از مقاطع حساس و بحرانی کمک خواهیم کرد.

روابط عمومی

فرم درخواست مشاوره

پابلیکا چطور میتواند به شما کمک کند؟

عملیاتی شدن کدام خدمت پابلیکا برای شما دارای اولویت است؟

چه زمانی می‌خواهید فعالیت روابط عمومی خود را شروع کنید؟

آیا کسب و کار شما دارای وبسایت است؟

سوالات متداول

مثبت‌ترین موضوع در مورد روابط عمومی افق طولانی مدت آن و غیرملموس بودن توسط مخاطب است. همین موضوع به مهم‌ترین وجه تمایز روابط عمومی با تبلیغات تبدیل شده است. تبلغات مستقیم است و امروزه جامعه از تبلیغات به نوعی اشباع شده است.

اشتباه در استراتژی‌های روابط عمومی هم ممکن است اتفاق بیافتد که می‌تواند ناشی از کمبود دانش در این زمینه و طرح ریزی نادرست استراتژی باشدو در این مورد گذر از بحران بسیار سخت خواهد بود و ممکن است ضربه جبران ناپذیری به کسب‌وکار ما وارد نماید.

مهم‌ترین تفاوت‌های تبلیغات و روابط عمومی به شرح زیر است:

 • تبلیغات نام تجاری را سرپا نگه می دارد اما روابط عمومی آن را می‌سازد
 • تبلیغات خنده دار است اما روابط عمومی جدی
 • تبلیغات نام‌های قدیمی را دوست دارد اما روابط عمومی نام‌های جدید را می‌پسندد
 • تبلیغات در خدمت گسترش خطی است اما روابط عمومی در خدمت نام‌های تجاری جدید
 • تبلیغات گران است و روابط عمومی ارزان
 • روابط عمومی تا همیشه زنده می‌ماند اما تبلیغات خیر
 • تبلیغات خود محور اما روابط عمومی دیگر محور است
 • تبلیغات انفجاریست اما روابط عمومی آهسته و پیوسته کار خود را پیش می‌برد

خیر؛ خدمات روابط عمومی پابلیکا تمامی حوزه‌های زیر را در بر می‌گیرد:

 • مشاوره روابط عمومی
 • استراتژی روابط عمومی
 • برنامه ریزی روابط عمومی
 • رویدادها و فعالیت های روابط عمومی
 • روابط عمومی رسانه
 • روابط عمومی داخلی
 • روابط عمومی بحران
 • روابط عمومی دیجیتال
 • روابط عمومی کسب و کار
 • روابط عمومی دولتی
 • روابط عمومی سازمانی
 • روابط عمومی شخصی

شما در هر زمینه‌ایی می‌توانید از پابلیکا مشاوره بگیرید و استراتژی روابط منحصر به فرد روابط عمومی خود را تعیین کنید.

خیر، کمپین‌های روابط عمومی پابلیکا و مدیریت آن در سراسر کشور قابل اجراست. ما کمپین‌های بسیاری با تمرکز یک شهر یا استان خاص و برای دسته‌ی منحصر به فردی از مخاطبین اجرا کرده‌ایم.

کافیست همین حالا شماره‌ی تماس خود را برای ما بگذارید تا مشاورین ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما ارتباط بگیرند.