خرید بک لینک؛ راه حلی درست یا اشتباه؟

پابلیکا / دسته‌بندی نشده / خرید بک لینک؛ راه حلی درست یا اشتباه؟
تاریخ آخرین به روز رسانی: ۱۱ تیر ۱۴۰۳
زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
خرید بک لینک؛ راه حلی درست یا اشتباه؟

متخصص‌ها و مدیرهای سئو برای اینکه بتوانند رتبه بهتری در موتورهای جستجو داشته باشند از خدمات خرید بک لینک استفاده خواهند کرد. بک لینک، یک روش و استراتژی موثر است که می‌تواند به بهود صفحات وب سایت کمک کند و رتبه سایت را ارتقا دهد. اما مهم است که در خرید بک لینک زیاده روی نکرد، زیرا ربات‌های موتورهای جستجو به این موضوع حساس هستند و ممکن است که سایت را جریمه کنند.

برای اینکه بتوان راحت‌تر وضعیت سئو سایت را بهبود داد باید به عوامل مختلفی توجه کرد که بک لینک رایگان و پولی یکی از مهم‌ترین عوامل هستند. از این رو تا انتهای متن همراه ما باشید تا درباره اهمیت بک لینک، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

بک لینک چیست؟

با خرید بک لینک می‌توان از سایت دیگری به سایت خود، لینک سازی انجام داد. در حقیقت فرآیند دریافت لینک از سایت‌های دیگر را بک لینک می‌گویند. بک لینک می‌تواند متن یا تصویر باشد. هر سایتی که بک لینک بیشتری از سایت‌های معتبر داشته باشد، مورد توجه موتورهای جستجو قرار می‌گیرد و رتبه‌بندی بهتری در سایت‌های دیگر دارد.

چه نوع بک لینکی را می‌توان خریداری کرد؟

بک لینک در دو نوع فالو و نوفالو از سایت‌های مختلف ارائه می‌شود. لینک فالو و نوفالو معنای متفاوتی برای موتورهای جستجو دارند. لینک‌هایی که فالو شناخته می‌شوند، به این معنا هستند که سایت لینک دهنده اعتبار صفحه قابل قبولی برای سایت میزبان دارد و موتورهای جستجو به این موضوع اهمیت می‌دهند.
از طرفی هم لینک‌های نوفالو به این معنا هستند که لینک سازی انجام شده، اما اعتبار صفحه مورد تایید نیست. در این شرایط موتورهای جستجو هنگامی‌ که به صفحات نوفالو هدایت می‌شوند، موضوع اعتبار را در نظر می‌گیرند.

اهمیت خرید بک لینک برای سایت‌ها

برخی از افراد این سوال را می‌پرسند که چرا باید خرید بک لینک را انجام دهند؟ بک لینک یکی از موثرترین راه‌های ارتقای رتبه وب سایت است که برای اهداف مختلف خریداری می‌شود. اما قبل از اینکه برای خرید بک لینک اقدام کرد، نیاز است که اعتبار سایت لینک دهنده بررسی شود. زیرا اگر از سایت‌هایی با دامین آتوریتی پایین، بک لینک خریداری کنید، تاثیرات منفی روی رتبه سایت اعمال کرده‌اید و اعتبار صفحه از بین می‌رود.
از این رو خرید بک لینک اهمیت زیادی داد که تاثیرات مثبتی روی سایت خواهد گذاشت و مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

موثر در رتبه‌بندی گوگل

موتورهای جستجو به بک لینک‌ها اهمیت زیادی می‌دهند و این نوع لینک سازی را نشانه اعتبار وب سایت گیرنده لینک می‌دانند. هرچه تعداد بک لینک‌های خارجی وب سایتی بیشتر باشد و این بک لینک‌ها از سایت‌های رتبه بالا گرفته شده باشد، اعتبار سایت بیشتر خواهد شد. در نتیجه گوگل رتبه سایت را ارتقا می‌دهد.

خرید بک لینک؛ موثر در رتبه‌بندی گوگل
خرید بک لینک؛ موثر در رتبه‌بندی گوگل

بهبود امکان دیده شدن

موتورهای جستجو در تلاش هستند صفحاتی را به مخاطب‌ها نشان دهند که لینک سازی مناسبی دارند. هرچه محتوای یک صفحه بهتر باشد به طور حتم تعداد لینک‌های بیشتری را هم به خود اختصاص می‌دهد. از آنجایی که موتورهای جستجو به صفحات پربازدید رتبه بهتری می‌دهد با خرید بک لینک می‌توان شانس دیده شدن سایت را افزایش داد.

افزایش ترافیک ارجاعی

با خرید بک لینک می‌توان به هدف هدایت کاربر و مخاطب از سایتی به سایت دیگر کمک کرد. هنگامی‌ که مخاطبی روی لینک سایت شما کلیک کند در حقیقت ترافیک ارجاعی دریافت خواهید کرد. آمار ترافیک ارجاعی در گوگل آنالیتیکس سایت شما قابل مشاهده است. در صورتی که مشاهده کنید از سایتی ترافیک بیشتری دریافت کرده‌اید، می‌توانید برای خرید بک لینک مجدد از آن وب سایت اقدام کنید.

ویژگی‌های خرید بک لینک خوب چیست؟

برای اینکه بتوان بک لینک‌های بهتری را خریداری کرد، نیاز است که ویژگی‌های یک بک لینک خوب را دانست. سال‌ها، درباره تغییرات گسترده‌ای که خرید بک لینک برای وب سایت‌ها ایجاد کرده، تحقیق شده است. در گذشته مدیرهای سئو از هر سایتی بک لینک می‌گرفتند و به اسپم سایت‌ها توجه نداشتند. اما در حال حاضر به دلیل تغییراتی که در حوزه بک لینک و لینک سازی سایت‌ها رخ داده، ملاک‌های مختلفی برای خرید بک لینک در نظر گرفته می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

مرتبط بودن سایت

گوگل برای بک لینک‌هایی که از سایت‌های مرتبط ایجاد می‌شوند، ارزش بیشتری قائل است. به این معنا که کاربر از یک سایت مرتبط به سایت شما هدایت می‌شود و این نشان می‌دهد که بک لینک مرتبط بوده و لینک سازی واقعی انجام شده است. به طور مثال اگر یک سایت ساعت فروشی دارید، بهتر است که از سایت‌های مرتبط خدمات ساعت سازی بک لینک خریداری کنید. همچنین آدرس دامنه هم در خرید بک لینک اهمیت دارد.

اعتبار سایت بالا

بک لینک‌هایی که از سایت‌های قوی دریافت می‌شوند، می‌توانند به سایت‌های ضعیف‌تر اعتبار دهند. این اعتبار به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که ارزش محتوایی وب سایت میزبان قابل قبول بوده و ترافیک ارگانیک را افزایش می‌دهد. البته توجه کنید که خرید بک لینک از یک سایت معتبر به معنای این نیست که اعتبار سایت شما هم بیشتر می‌شود. بلکه تنها ارزش بیشتری به بک لینک اختصاص می‌دهد. از این رو گوگل به تعداد لینک‌هایی که از سایت‌های معتبر دریافت کرده‌اید، اهمیت می‌دهد. در نتیجه باید از سایت‌های معتبر مختلفی که با زمینه کسب و کار شما مرتبط است استفاده کنید.

خرید بک لینک‌ از سایت‌های قوی، می‌توانند به سایت‌های ضعیف‌تر اعتبار دهند.
خرید بک لینک‌ از سایت‌های قوی، می‌توانند به سایت‌های ضعیف‌تر اعتبار دهند.

ترافیک بالای سایت

بک لینک‌هایی که ترافیک بالایی دارند می‌توانند تعداد مخاطب و کاربرهای بیشتری را به سمت سایت شما هدایت کند. اما سوال اصلی این است که آیا صفحات پرترافیک تاثیر مثبتی روی بک لینک‌ها ایجاد می‌کنند یا خیر؟ ارتباط موثری بین رتبه و بک لینک‌های صفحات وجود دارد که هر چه ترافیک سایتی بالاتر باشد به طور حتم ترافیک ارگانیک بیشتر بوده و می‌تواند اعتبار صفحات را افزایش داد.

موقعیت لینک در صفحه

با توجه به شناخت رفتار مخاطب، بهتر است که موقعیت بک لینک را در صفحه به بهترین شکل انجام دهید. هر چه کلمه کلیدی که برای بک لینک استفاده می‌کنید؛ ترغیب کننده‌تر و به شکلی ظاهری متفاوت‌تر از سایر متن باشد، باعث جلب توجه کاربر شده و روی بک لینک کلیک می‌کند. برای این کار کافی است که رنگ بک لینک را در متن تغییر دهید و مخاطب را در بهترین قسمت متن هدایت کنید.

متن لینک یا انکر تکست مناسب

متن بک لینک یا همان انکر تکست اهمیت زیادی در ترغیب مخاطب دارد. از این رو بهتر است که از کلمات کلیدی موثر استفاده کنید تا مخاطب روی لینک کلیک کند. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است خرید بک لینک می‌تواند برای سایت‌ها موثر باشد، اما باید ارتباط مناسبی بین متن و کلمه کلیدی استفاده شده، برقرار کرد تا رتبه‌بندی سایت بهبود پیدا کند.

خرید بک لینک از پابلیکا

خرید بک لینک یکی از اقدامات موثر برای بهبود رتبه سایت‌ها است که باید جدی گرفته شود. پابلیکا به عنوان یکی از بهترین مراجع خدمات‌دهی بک لینک در کنار کسب و کارها است تا بتوان بهترین بک لینک‌ها را از سایت‌های مختلف تهیه کرد. شما می‌توانید از خدمات ارزنده پابلیکا برای تهیه پکیج‌های بک لینک استفاده کرده تا متناسب با سایت خود از بهترین وب سایت‌ها، بک لینک تهیه کنید.

کافی است که با پکیج‌های بک لینک دائمی‌ و موقت پابلیکا آشنا شوید تا متناسب‌ترین نوع بک لینک را خریداری کنید. بنابراین برای اطلاع از انواع بک لینک کافی است که با مشاوره‌های پابلیکا در ارتباط باشید یا سوالات خود را در انتهای همین متن و در قالب کامنت با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

سوالات متداول

با خرید بک لینک می‌توان به بهبود رتبه سایت کمک کرد و تعداد مخاطب‌ها را افزایش داد.

افزایش ترافیک سایت، بهبود رتبه سایت، افزایش تعداد مخاطب‌ها

در صورتی که از سایت‌های معتبر بک لینک خریداری نشود و در تعداد بک لینک زیاده‌روی کرد، موتورهای جستجو سایت را جریمه خواهند کرد.

اگر بک لینک به صورت همیشگی در یک سایت باقی بماند، آن بک لینک دائمی ‌گفته می‌شود، اما  اگر احتمال حذف بک لینک وجود داشته باشد آن را بک لینک موقت می‌گویند.

تعداد بک لینک‌های خریداری شده به استراتژی سئو برای لینک سازی خارجی مرتبط است و باید مولفه‌های مختلفی را بررسی کرد.

نظرات کاربران

هنوز نظری نداریم!

اولین دیدگاه رو میتونی راجع به این مطلب ثبت کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =