بک ‌لینک چیست؟

در تدوین و اجرای استراتژی سئو، خرید بک لینک نقش کلیدی در بهبود رتبه وب‌سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجو ایفا می‌کند. موتورهای جستجو همانند گوگل، بک‌لینک‌ها را به عنوان نشانه‌ای از اعتبار و ارتباط بین وب‌سایت‌ها در نظر می‌گیرند. برای متخصصان سئو، “خرید بک لینک قوی” و توجه به “قیمت بک لینک” از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا هرچه بک‌لینک‌های مرتبط و باکیفیت از نظر استراتژی سئو، از منابع معتبر و موثق خریداری شوند، تأثیر به‌سزایی در افزایش اعتبار سایت و رتبه‌بندی وب‌سایت در نتایج جستجو خواهند داشت.

در پلان‌ها و کمپین‌های آف پیج ( لینک سازی خارجی) دربرگیرنده خرید بک لینک، توجه به اطلاعاتی نظیر: تعریف و اهمیت و مزایای بک لینک و انواع آن، ریسک‌های خرید بک لینک نامرتبط، نحوه انتخاب و مراحل سفارش بک لینک به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید:

اهمیت بک لینک

اهمیت بک لینک‌ها در دنیای دیجیتال امروز غیر قابل انکار است. بک لینک‌ها، به عنوان پل ارتباطی بین وب‌سایت‌ها، نقش بسیار حیاتی در بهبود رتبه‌بندی و اعتبار سایت‌ها در موتورهای جستجو ایفا می‌کنند. سایت شما با داشتن لینک‌ از وب‌سایت‌های معتبر ، به مرور زمان به عنوان یک منبع معتبر و قابل اطمینان تلقی می‌شود.

بک لینک‌ها نه تنها ترافیک و نظر بازدیدکنندگان جدیدی را به وب‌سایت شما جلب می‌کنند، بلکه به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که سایت شما محتوایی ارزشمند و قابل توجه دارد. از این رو، ایجاد یک استراتژی بک لینک موثر و ارتقاء پیوندهای مرتبط و ارگانیک به وب‌سایت، برای بهبود سئو و جلب توجه مخاطبان بسیار اساسی و ضروری است.

انواع بک ‌لینک

بک‌لینک‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک تأثیرات منحصر به فردی بر سئو و رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها دارند. در ادامه، به بررسی مهم‌ترین انواع بک‌لینک می‌پردازیم :

بک لینک فالو

بک لینک فالو (follow backlink)

بک لینک فالو (follow backlink)

بک‌لینک فالو، یک پیوند در وب است. این پیوند به موتورهای جستجو می‌گوید که وب‌سایتی که به آن لینک داده شده، معتبر است و می‌توانید به اطلاعات آن اعتماد کنید. پکیج‌های بک‌لینک‌های فالو با کیفیت به وب‌سایت مقصد در فرآیند بهینه‌سازی موتورهای جستجوی که می‌کنند تا رتبه‌ی بهتری داشته باشند.

بک‌ لینک نوفالو

بک‌ لینک نوفالو (nofollow Backlink)

بک‌ لینک نوفالو (nofollow Backlink)

بک‌لینک نوفالو، این نوع لینک‌ها معمولاً برای تبلیغات یا ارتباطات بین سایت‌ها استفاده می‌شوند؛ این نوع پیوندهای اینترنتی به ربات‌ها اجازه بررسی سایت‌های مقصد را نمی‌دهد؛ پس تأثیر زیادی در افزایش رتبه وب‌سایت مقصد ندارند.

لینک‌های NoFollow می‌توانند در تنوع پروفایل بک لینک وب‌سایت‌ها تاثیرگذار باشند و در برخی موارد به افزایش ترافیک و آگاهی برند کمک می‌کنند.

مزایای خرید بک‌ لینک دائمی و قوی

خرید بک ‌لینک قوی‌ و لینک‌سازی مزایا و تاثیر زیادی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو دارد، اما زمانی برای وب سایت ‌شما کاربرد خواهند داشت که انتخابی دقیق و درست داشت باشید و سایت‌های مرتبط و معتبر را انتخاب کنید. برخی از تاثیرات ساخت و خرید بک‌لینک‌های معتبر دائمی بر سئوی سایت به شرح زیر هستند:

بک لینک‌های معتبر و مرتبط می‌توانند به بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما در نتایج جستجو و بهینه سازی آن کمک کنند. اگر این لینک‌ها از وب‌سایت‌های معتبر آمده باشند، بهبود رتبه‌بندی، احتمال بیشتری دارد. طبیعتا اعتماد به سایت معتبر‌تر از نظر موتورهای جستجو بالاتر است و معرفی ما از طرف این وب‌سایت‌ها باعث افزایش اعتبار ما می‌شود. 

افزایش رتبه‌بندی

بک لینک‌های قوی می‌توانند به افزایش ترافیک وب‌سایت شما نیز کمک کنند. اگر از وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت شما لینک داده شود، کاربران بیشتری به وب‌سایت مقصد هدایت می‌شوند؛ زیرا این صفحات بازدید بیشتری دارند که باعث بیشتر دیده شدن شما می‌شوند. به این ترتیب، افزایش ترافیک وب‌سایت شما را به‌دنبال خواهند داشت. 

افزایش ترافیک

وقتی وب‌سایت‌های با اعتبار به شما لینک می‌دهند، موتورهای جستجو و کاربران به وب‌سایت شما بیشتر اعتماد می‌کنند. در واقع اعتبار وب‌سایت معرفی کننده بیانگر اعتبار ما نیز هست. 

بهبود اعتبار

این لینک سازی‌ها می‌توانند به افزایش اعتبار و تقویت دامنه‌تان نیز کمک زیادی کنند. 

تقویت دامنه

ریسک‌ها و خطرات خرید ناآگاهانه بک لینک‌های بی کیفیت

نباید فراموش کنیم که خرید ناآگاهانه بک لینک و لینک سازی می‌تواند ریسک‌هایی نیز به همراه داشته باشد؛ به عنوان مثال، موتورهای جستجو می‌توانند مصنوعی یا غیرطبیعی بودن بک لینک‌ها را تشخیص دهند. به این ترتیب، سایت‌های استفاده کننده از سئوی کلاه سیاه و بک لینک‌های بی کیفیت، با ریسک جریمه و پنالتی شدن سایت مواجه خواهند شد.

لینک‌هایی دریافتی از سایت‌های بی ربط یا کم کیفیت هم تاثیر منفی بر سئو را به همراه دارد. با توجه به این نکته، استراتژی سئو منطقی و اصولی در خرید پکیج های بک لینک از بهترین بک لینک‌ها، بسیار مهم است؛ زیرا قرار گرفتن در عناوین اول موتورهای جستجو، فرصت‌های زیادی برای بازاریابی و فروش محصول یا خدمات برای شما ایجاد می‌کند.

اگر به دنبال بهینه سازی موتورهای جستجو و بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت خود هستید، شما می‌توانید با راهنمایی رایگان مشاوران حرفه‌ای پابلیکا، راهکارهای مؤثر برای خرید بک‌لینک‌های باکیفیت و معتبر را کشف کنید و وب‌سایت خود را به سطح بعدی برسانید.

همین حالا کلیک کنید

و به جمع موفق ترین وبسایت ها بپیوندید!

تماس با پابلیکا

چه سایت‌هایی را برای خرید بک لینک انتخاب کنیم؟

در هنگام خرید بک‌لینک از سایت‌ها باید به نکاتی مانند مرتبط بودن با حوزه فعالیت، اعتبار سایت لینک دهنده، کیفیت محتوا، وجود لینک‌های مشابه، میزان امنیت و... توجه نمایید تا بتوانید بهترین بک لینک را داشته‌ باشید.

سوالات متداول

برای خرید بک‌لینک‌ قوی از پابلیکا با بهترین قیمت کافی است مراحل زیر را انجام دهید:  

  • ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود شوید 
  • وارد صفحه سفارش بک لینک شوید 
  • سایت‌ها را بررسی و بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید 
  • وارد سبد خرید شوید و پرداخت خود را انجام دهید 
  • پس از تایید پرداخت  می‌توانید اطلاعات خود را وارد کنید 
  • ناشر موارد را بررسی می‌کند و درصورت تایید، انتشار انجام می‌شود 

پیشنهاد می‌شود که پیش از سفارش بک لینک از هر سایت، قوانین و مقررات آن سایت را به دقت مطالعه کنید. 

خرید بهترین بک‌لینک معتبر می‌تواند به هر چه بهتر دیده‌شدن سایت شما کمک کند و باعث رشد و بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو می‌گردد. این  فرصتی است تا در کنار یک استراتژی سئو خوب، از رقیبان پیشی بگیرید. 

بله، در صورتی که موارد مانند استفاده از بک‌لینک‌های نامرتبط، خرید تعداد زیادی بک‌لینک، عدم تنوع در انتخاب، استفاده نکردن از بک ‌لینک‌های نوفالو و همچنین عدم ارتقا محتوای سایت صورت گیرد، موتورهای جستجو هوشمند مانند گوگل این موضوع را یک تقلب برای سئو سایت‌ شما در نظر می‌گیرند.  

خرید بک لینک‌های بی کیفیت و نامرتبط و بدون استراتژی مناسب باعث می‌شود که وب‌سایت شما از نتایج جستجو حذف شود. 

بله، روش‌های متفاوتی برای دریافت بک‌لینک رایگان مانند، شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌ها (فروم‌ها)، تولید محتوای مفید و با کیفیت، استفاده از نویسندگان مهمان و … را می‌توان استفاده کرد. 

 اگر بک لینک به صورت همیشگی در یک سایت باقی بماند، آن بک لینک دائمی و ثابت تلقی می‌گردد؛ در حالی که احتمال حذف بک لینک موقت بعد از گذشت زمان مشخص از سمت owner سایت وجود دارد.  

تعداد بک لینک‌ها، تنها مولفه تاثیرگذاری این مولفه لینک سازی خارجی نیست؛ بلکه کیفیت و ارتباط آن با محتوای سایت مقصد از اهمیت بالاتری برخوردار است. به علاوه تعداد بک لینک بیش از حد  هم می‌تواند برای وب سایت مضر و غیرطبیعی جلوه کند. 

نظرات کاربران

هنوز نظری نداریم!

اولین دیدگاه رو میتونی راجع به این مطلب ثبت کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 6 =