چگونه یک مارکتینگ پلن موفق داشته باشیم؟

پابلیکا / بازاریابی دیجیتال / چگونه یک مارکتینگ پلن موفق داشته باشیم؟
تاریخ آخرین به روز رسانی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۲
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
برنامه بازاریابی

مارکتینگ پلن یا همان برنامه بازاریابی چیست؟

یک مارکتینگ پلن رهنمود و دستور کاری است که به کسب و کار ها در برنامه ریزی، اجرایی کردن و ردیابی استراتژی های مختلف طی بازه های زمانی معین کمک می کند. مارکتینگ پلن ممکن است مشتمل بر استراتژی های مختلفی باشد که هرکدام متعلق به بخش خاصی از سازمان است اما تمامی آنها می بایست منطبق و تابع اهداف اصلی سازمانی باشد.

بیشتر موفقیت های شما متکی به بازاریابی شما خواهد بود و تلاش برای پیشرفت در آینده بدون داشتن یک برنامه ثابت راهی آسان برای هدر دادن پول ، کاهش بازگشت سرمایه… شما است.

با داشتن یک برنامه بازاریابی هوشمند و واضح ، می توانید تلاش های تبلیغاتی و بازاریابی خود را به گونه ای متمرکز کنید که باعث افزایش ROI شما شود و از رسیدن به اهداف خود به بهترین شکل ممکن اطمینان حاصل کنید. پس از  امروز برای داشتن یک بازاریابی  قویی شروع کنید شروع کنید؟

انواع برنامه بازاریابی

بنابر بزرگی هر موسسه یا سازمان، امکانات در دسترس و تعداد افراد شاغل در آن، ممکن است با انواع و اقسام متفاوتی از نقشه های بازاریابی سر و کار داشته باشید. ما در اینجا به پنج مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • نقشه های بازاریابی فصلی یا سالانه: این نقشه ها اهداف و کمپین های شما را طی دوره های زمانی معین (بطور مثال ماهانه،فصلی یا سالانه) مورد توجه قرار می دهد.
  • نقشه های بازاریابی غیر رایگان: این نقشه ها استراتژی های غیر رایگان را مورد توجه قرار می دهد که از میان آنها می توان به تبلیغات همسان (native)، تبلیغات کلیکی و یا تبلیغات شبکه های اجتماعی (paid social media promotion) اشاره کرد.
  • نقشه های بازاریابی شبکه های اجتماعی: این نقشه ها کمپین های شبکه های اجتماعی کسب و کار را مورد توجه قرار می دهد.
  • مارکتینگ پلن محتوایی: این نقشه ها کمپین ها، استراتژی ها و تاکتیک هایی را مورد توجه قرار می دهد که در آن از محتوا برای ترفیع محصول یا کسب و کار استفاده می شود.
  • نقشه های محصولات/خدمات جدید: این نقشه ها راهنمایی است برای طراحی استراتژی ها و تاکتیک هایی که هنگام ترفیع محصولات جدید می خواهید اجرا کنید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

نظرات کاربران

هنوز نظری نداریم!

اولین دیدگاه رو میتونی راجع به این مطلب ثبت کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =