1398 خرداد یکم ،چهارشنبه، ساعت 11:54

راهنمای گام به گام لینک سازی برای بهبود سئو سایت: آنچه در مورد لینک های نوفالوو باید بدانید

 

راهنمای گام به گام لینک سازی برای بهبود سئو سایت:  آنچه در مورد لینک های نوفالوو باید بدانید

اگر تا به امروز به دنبال لینک بیلدینگ برای وبسایت خود بوده اید و یا به نحوی با مفاهیم این حوزه آشنایی داشته باشید، بدون شک واژه "nofollow" به گوش شما خورده است. در صورتی که شما کاربر عادی سایت منتشر کننده رپورتاژ و یا بک لینک باشید، برایتان هیچ تفاوتی در ظاهر لینک وجود نخواهد داشت. اما در صورتی که به کد لینک مورد نظر نگاه کنید، متفاوت خواهد بود.

 

بخش rel="nofollow">Example</a> همان قسمتی است که نسبت به لینک دهی معمولی و یا به اصطلاح فالوو، متفاوت است. این خط کد به این معنی است که موتور جستجوی گوگل به لینک مورد نظر توجهی نداشته باشد. بنابراین این دسته از لینک ها نمی تواند موجب بهبود سئو سایت شما شوند.

یکی از دلایلی که موجب می شود تا سایت مبدا از لینک نوفالوو برای لینک دهی به سایر سایت ها استفاده کند این است که بتواند بر روی لینک های خروجی خود نظارت و کنترل کافی را داشته باشد. به بیانی دیگر، سایت مبدا به این ترتیب به گوگل نشان می دهد که به در مورد کیفیت لینک مقصد اطمینان کافی را دارا نیست. اگر به مثال های زیر دقت کنید بهتر متوجه کاربرد لینک های نوفالوو خواهید شد:

         - کامنت های بخش بلاگ سایت

         - پست های بخش انجمن

         - نظرتان خوانندگان

         - سایت های کاربر محور مانند ویکی پدیا

افراد می توانند در هر یک از این بخش های سایت لینک هایی را قرار دهند و با توجه به حجم بالای مطالب قرار گرفته در این بخش ها، امکان مدیریت آن ها بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین برای کاهش سطح اسپم سایت و همچنین پیج آتوریتی سایت، مدیران سایت ها ترجیح می دهند تا تمامی بخش هایی که توسط سایر کاربران قابل ویرایش و نظردهی هست را به صورت نوفالوو در نظر بگیرند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از لینک نوفالوو در مواردی است که پست های تبلیغاتی بر روی سایت منتشر می شوند. به عنوان مثال در صورتی که شما یک بنر تبلیغاتی در یک سایت برای وبسایت خود خریداری کنید، بهتر است از لینک نوفالوو استفاده کنید تا گوگل به این مساله پی برده و رتبه پیج آتوریتی شما کاهش پیدا نکند. در اینجا باید به این نتکه اشاره کرد در صورتی که شما از لینک های فالوو برای تبلیغات سایر سایت ها استفاده می کنید، عملا رنکینگ سایت خود را کاهش خواهید داد.

بنابراین در صورتی که شما به دنبال دریافت بک لینک از سایر سایت ها به سمت سایت خود هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که لینک های نوفالوو نمی توانند برای سایت شما اثر مثبتی داشته باشند. البته باید این را در نظر گرفت که لینک های نوفالوو برای وبسایت شما ترافیک را به همراه داشته و این خود به طور غیرمستقیم می تواند به بهبود سئو شما کمک کند.

از همه این ها که بگذریم، همان طور که گفته شد بک لینک نوفالوو از نظر ظاهری و برای کاربر با لینک های فالوو هیچ تفاوتی را دارا نیستند. بنابراین در صورتی که شما به دنبال لینک بیلدینگ برای بهبود سئو سایت خود هستید، حتما به فالوو بودن لینک ها بایستی توجه داشته باشید تا مورد قبول گوگل قرار گیرند.

قسمت ششم راهنمای گام به گام برای بهبود سئو سایت: لینک بیلدینگ چگونه کسب و کار شما را متحول می کند؟

ارسال نظر